Kanada nastavila sjajan niz, smeši joj se plasman na SP

Fudbal ostalo 3. feb. 20229:44 > 9:49
Reuters/Carlos Osorio

Odigrane su četiri utakmice 11. kola zone Severne i Centralne Amerike kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu, a reprezentacija Kanade nalazi se na korak do velikog uspeha.

Kanađani su pobedili Salvador rezultatom 2:0 i tako došli vrlo blizu do toga da naprave tek drugi plasman na Mundijal u svojoj istoriji. Prethodno su učestvovali na Svetskom prvenstvu pre 36 godina.

Na utakmici odigranoj u San Salvadoru gosti su do prvog gola došli u 66. minutu bizarnim golom Atina Hačinsona. Kajl Larin je oteo loptu čuvaru i trčao po desnom boku odakle je uputio šut na peterac. Hačinson je primio loptu i šutirao glavom, ali je pogodio stativu. Lopta se zatim odbila prvo u nogu defanzivca Salvadora, a onda u Hačinsonovu glavu koji je sa zemlje šutirao i doveo svoju ekipu u vođstvo.

Tačku na konačan rezultat postavio je Džonatan Dejvid, koji je postigao još jedan pogodak za Kanadu u 93. minutu.

Na golu pobedničke ekipe bio je Milan Borjan, zahvaljujući čijim sjajnim intervencijama u finišu meča nije primljen nijedan pogodak.

Kanada je sa 25 osvojenih bodova jedina neporažena u Konkakaf kvalifikacijama. Za direktan plasman na Svetsko prvenstvo biće joj potrebna samo jedna pobeda iz preostala tri kola.