Karioka: Četiri gola Vaska za drugu pobedu

Fudbal 4. apr 20219:22 > 9:29 0 komentara
Vasco da Gama
Bruna Prado/Getty Images

U noći između subote i nedelje po srednjoevropskom vremenu startovalo je osmo kolo šampionata Karioka, a fudbaleri brazilskog velikana Vaska da Game slavili su na domaćem terenu protiv Bangua rezultatom 4:2 (1:1) posle preokreta.

Poveli su gosti preko Arauža u 33. minutu, a zatim je na scenu stupio Tijago Reiš, koji je izjednačio pet minuta kasnije.

Šampionat Karioka:

Isti igrač je u 47. minutu doneo prednost domaćima, a u 69. minutu kompletirao het-trik za vođstvo Vaska 3:1. Gabrijel Moreira je postigao drugi gol za Bangu u 75. minutu, ali je konačnih 4:2 postavio Pek Gabrijel odmah potom, takođe u 75. minutu.

Vasko posle osam odigranih mečeva u šampionatu Rio de Žaneira ima deset bodova, a ovo im je bila druga pobeda. U narednom kolu gostovaće lideru na tabeli – Flamengu.

Bangu je sa pet bodova pretposlednji, a ovo im je bio drugi neuspeh zaredom.

Mečeve šampionata Karioka pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.