Karioka: Ubedljiva pobeda Flamenga

Bruna Prado, Getty Images Sport

Fudbaleri Flamenga zabeležili su ubedljiv trijumf od 5:1 na gostovanju Madureiri u utakmici osmog kola brazilskog fudbalskog prvenstva Karioka.

Već na startu meča mogao se naslutiti pobednik.Fudbaler Flamenga Gabrijel Barbosa je načeo protivničku mrežu u 17. minutu. Pet minuta kasnije prednost gostiju je povisio Gerson, da bi u 29. minutu Barbosa ponovo pogodio. U samom finišu prvog poluvremena Dijego je dao gol za 4:0. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaćini su od starta drugog poluvremena napadali, a u 58. minutu Paulo je postigao pogodak. Međutim, da ništa više od počasnog pogotka na ovom meču neće dobiti postalo je jasno posle sedam minuta kada je De Araskaeta postigao gol za konačnih 5:1.

Flamengo je sa 19 osvojenih bodova lider tabele, dok je Madureira peta sa 11 bodova.