Kavasaki u petoj brzini, nevreme i kiša golova u Jokohami

Džej Liga Jokohama Serezo Osaka J league Yokohama Cerezo Osaka
Print screen/Sport Klub

U Džej ligi je na programu bilo peto kolo. Šampion Japana Kavasaki Frontale nastavio je seriju pobeda, petu uzastopnu od početka nove sezone.

Kavasaki je savladao tim Kašiva Rejsol 1:0 pogotkom Akihire Ineaga u 80. minutu.

Šampiona prati Nagoja. U derbiju kola je kao gost slavila u Kobeu protiv Sereza, takođe sa 1:0.  Strelac je bio Šo Inagaki u 19. minutu.

Kiša je odložila početak meča u Jokohami, a onda je nakon dva sata usledila kiša golova u mreži domaćeg tima. Serezo iz Osake je slavio sa 4:1 i zakucao Jokohamu za dno tabele. Golove su postigli Tojokava (26), Okubo (60), Kato (87) i Takagi (95) za goste iz Osake, Germain (55) za Jokohamu.

Avispa iz Fukuoke je kao gost pobedila posle preokreta Tokušimu 2:1. Juki Kakita je već u drugom minute doveo domaći tim u vođstvo, ali su Šveđanin Emil Solomonson u 53. i Takeši Kanamori iz penala u 68. doneli ekipi iz Fukuoke prvu pobedu u sezoni.

Rezultati: Tokušima Vortis – Avispa Fukuoka 1:2, Jokohama – Serezo Osaka 1:4, Šonan Belmare – Vegalta Sendai 3:1, Kašima Antlers – Sanfreće Hirošima 1:1, Visel Kobe – Nagoja Grampas Ejt 0:1, Kavasaki Frontale – Kašiva Rejsol 1:0.

Tabela: Kavasaki 15 bodova, Nagoja 12 (utakmica manje), Sagan Tosu 9, Serezo Osaka 9, Visel Kobe 7, Hirošima 6, itd.