Kavasaki ubedljiv, Nagoja bez primljenog gola

fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

U nedeljnim mečevima šestog kola japanske Džej-lige pobede su upisali Tokio, Hirošima, Tokušima, Kavasaki Frontale, Nagoja i Šimicu.

Šimicu S-Pulse slavio je na gostovanju Kašivi Rejsol 2:1.

Suzuki je u četvrtom minutu doneo prednost godima, a za 2:0 pogodio je Tijago Santana u 28. minutu. Jedini gol za Kašivu dao je Kamija u 66. minutu.

Šimicu je upisao drugu pobedu ove sezone i uz po dva remija i poraza je na dveotm mestu sa osam bodova.

Kašiva ima tri boda na 17. mestu, pretrpela je peti neuspeh.

Kavasaki je deklasirao Uravu u gostima 5:0. Kobajaši je tresao mrežu domaćih dva puta, u 42. i 53. minutu, Damijao se upisao u 49. a Hatate u 51. minutu. Konačnih 5:0 postavio je Vakizaka u 67. minutu.

Kavasaki je prvi na tabeli sa 19 bodova, jednim više i utakmicom više od Nagoje.

Upravo je Nagoja jedini tim u ligi ove sezone koji još uvek nije primio gol. Slavili su kao gosti protiv Kašime 1:0, a jedini strelac u Kašimi bio je Inagaki u 59. minutu.

U ostalim utakmicama Tokio je dobio Vegaltu 2:1, Hirošima je bila bolja od Oite 3:1, dok je Tokušima savladala Jokohamu 2:1.

Na utakmicama Sagan Tosu – Avispa Fukuoka i Šonan-Serezo Osaka nije bilo golova.