Kina: Nerešno u derbiju Šangaja

Simon Holmes/Getty Images

Šangaj Šenhua i ŠangajPort podelili su bodove u derbiju najvećeg grada Kine u okviru Superlige. Meč je završen rezultatom 1:1.

Posle poluvremena bez golova, golom Australijanca Moja na ovom meču gostujući Port je u 56. minutu stigao do vođstva. Uspešno su čuvali stečenu prednost i delovalo je da će osvojiti tri boda.

povezane vesti

Međutim, posao im je isključenjem pokvario Muzeper, koji je dobio direktan crveni karton u 85.minutu. U igru je ušao samo šest minuta ranije. To su domaći iskoristili i golom Basogoga iz penala stigli su do boda u drugom minutu nadoknade.

U drugom meču dana Hebej je kao gost savladao ekipu Tjanđina 1:0. Gol odluke postigao je Jin Hongbo u 40. minutu na asistenciju Markaa.

Dva Šangaja i Hebei su na čelu grupe B posle tri odigrana kola sa sedam bodova. Tjanđin je sedmi sa samo jednim osvojenim poenom.