KL: Argentinosi u nokaut fazi, Barsa overila prolaz dalje

Marcelo Endelli / Stringer

U noći između četvrtka i petka odigrane su tri utakmice petog kola grupne faze Kopa Libertadores.

Pobedom minimalnim rezultatom nad Atletiko Nasionalom Argentinos Juniorsi obezbedili su plasman u nokaut fazu, kao prvoplasirana ekipa grupe F sa ubedljivih 12 bodova. Čovek odluke bio je Erera, golom u 90. minutu. Argentinosi su plasman u nokaut fazu obezbedili prvi put posle 1985. godine, tako da je ovo veliki uspeh.

Prolaz u sledeću fazu obezbedila je i Barselona, koja je odigrala meč bez golova sa Bokom Juniors. Ipak, zahvaljujući prethodnim dobrim partijama ekvadorska Barsa je sa 10 bodova na čelu grupe C.

U poslednjem meču Internasional je pobedio Olimpiju rezultatom 1:0, a jedini strelac na meču bio je Juri Alberto u 83. minutu. Ko će izboriti plasman u sledeću fazu takmičenja iz grupe B još uvek je neizvesno jer pored Internasionala i Deportivo Tahira ima devet bodova, dok Olvejs Redi i Olimpia imaju po šest.