KL: Hulk promašio penal u brazilskom derbiju bez golova

Hulk promašio penal
Copyright: xFernandoxBizerraxP

Prvi meč polufinala Kupa Libertadores, između Palmeirasa i Atletiko Mineira završen je bez golova - 0:0. Revanš je na programu u utorak u Belo Orizonteu.

Bivpi brazilski reprezentativac Hulk, promašio je penal za goste u 42. minutu, pošto je pogodio stativu, a prethodno poslao golmana domaćih Vevertona u pogrešnu stranu.

Prethodno je štoper domaćih Gustavo Gomez srušio nekadašnjeg asa Čelsija, Dijega Koštu.

Penal je, naravno, bio i najveća šansa za neku ekipu na ovoj, ne baš preterano zanimljivoj utakmici.

Palmeiras, koji napada svoju treću titulu u Kupu Libertadores, posle pobeda 1999. i 2020. godine, mučio se tokom celog meča protiv snažne odbrane gostiju.

Makazice veziste Atletika, Argentinca Matijasa Sarača u 25. minutu, donele su najviše uzbuđenja u uvodnim delovima meča. Sve do jedanaesterca za goste, koji su inače i lideri brazilskog šampionata.

Najlošija vest za tim iz Belo Orizontea bila je povreda Dijega Košte, koji je u 54. minutu napustio teren.

Meč je odigran bez prisustva publike zbog KOVID restrikcija u Sao Paolu, ali će zato naredne nedelje na Mineirao stadionu biti najmanje 18 hiljada gledalaca, pošto je toliko ulaznica pušteno u prodaju.

U drugom polufinalu, u sredu na četvrtak, sastaće se Flamengo i Barselona iz Ekvadora.