KL: Melgareho srušio Boku i doneo prednost Rasingu

Lorenco Melgareho
Getty Images/Juan I. Roncoroni/Pool

Golom veziste Lorenca Melgareha u 60. minutu, fudbaleri Rasing Kluba savladali su Boku Juniors rezultatom 1:0 u prvom meču četvrtfinala Kopa Libertadores. Revanš na legendarnoj „Bombonjeri” na programu je narednog četvrtka, 24. decembra.

Utakmica odigrana na stadionu „Huan Domingo Peron” nije donela spektakularan fudbal, jer je i ulog bio veliki.

U prvom poluvremenu više prilika imali su gosti, ali je Gabrijel Arijas, čileanski golman među stativama Rasinga, zaustavio nekoliko opasnih šuteva Kolumbijca Vilja Kana i ostalih napadača Boke.

Povezane vesti

Prvi ozbiljniji napad u nastavku doneo je promenu rezultata. Sjajno je sa leve strane centrirao drugi Čileanac u ekipi Rasinga, Eugenio Mena, a sa 7-8 metara Paragvajac Melgareho je glavom zakucao loptu iza leđa golmana Estebana Andrade.

Do kraja susreta Boka je imala inicijativu i još samo jednu veliku priliku. U završnici je sa pet metara šutirao Soldano, ali je lopta otišla preko prečke u gol-aut.

U sudaru dva brazilska giganta, Santosa i Gremija, više uspeha imao je domaćin. Posle 1:1 u prvom susretu, ekipa iz Sao Paula je na svom Vilja Belmiru pregazila goste iz Porto Alegrea i pobedom od 4:1 obezbedila plasman u polufinale.

U trijumfu crno-belih dva gola postigao je 18-godišnji Kajo Žorge, u 1. i 54. minutu, a u strelce su se upisali Marinjo u 16. i novajlija Laersio u 83. minutu. Jedini gol za goste delo je Tasijanja u 81. minutu.

Santos će u polufinalu na pobednika dvoboja Rasing – Boka juniors, a u drugom polufinalu Palmeiras čeka uspešnijeg iz meča River Plata – Nasional. U prvom meču slavni klub iz Buenos Ajresa dobio je meč rezultatom 2:0, a revanš je na programu u petak u Montevideu.