Klausura: Pačuka i Santos Laguna u polufinalu

Fudbal ostalo 17. maj. 202110:14 > 10:26
Dale Zanine-USA TODAY Sports

U noći između nedelje i ponedeljka odigrane su dve utakmice četvrt finala plej-ofa meksičke Klausure, a sada su postali poznati svi učesnici polufinala. Pored Kruz Azula i Pueble u samoj završnici će igrati i Pačuka i Santos Laguna.

Fudbaleri Montereja i Santos Lagune odigrali su nerešen meč (1:1).

Domaćini su poveli golom Meze u 30. minutu, da bi Prieto izjednačio u 92. minutu. Kako je njihov prvi međusobni meč završen rezultatom 1:2, dalje su prošli fudbaleri Santos Lagune.

Fudbaleri Klub Amerike pobedili su Pačuku rezultatom 4:2 u jako uzbudljivom meču. Ibara je doveo Pačuku u prednost već u petom minutu, ali onda su domaćini preuzeli dominaciju na terenu i u roku od 10 minuta postigli dva gola, najpre Martinez u 17, a potom i Fuentes u 27. minutu.

Igrao se 53. minut kada je Martinez postigao još jedan pogodak. Samo šest minuta kasnije Gabral je golom sa bele tačke pokušao da smanji prednost Amerike.

Leonardo Suarez je golom u 73. minutu stavio tačku na rezultat. Kako je u prvom meču bilo 1:3, a ukupan rezultat  iz oba meča 5:5, zbog pravilu o golu u gostima ovaj rezultat je u polufinale odveo Pačuku.