Koban četvrti minut: Orlovi porazom od Irana otvorili SP

Ostale lige - Fudbal 14. sep 202118:52 > 18:53 0 komentara
Fudbalski savez Srbije

Futsal selekcija Srbije porazom je započela Svetsko prvenstvo u Litvaniji. Bolji od Orlova bio je Iran rezultatom 3:2 (2:1) u prvom kolu grupe F.

Četvrti minut meča u Viljnusu bio je koban po Srbiju. U svega 20 sekundi osvajači treće pozicije na prošlom Svetskom prvenstvu su postigli dva pogotka, preko Ahmadija i Fahima, i stekli ključnu prednost.

Srpski tim je u 18. minutu smanjio zaostatak preko Miloša Stojkovića, posle dobre akcije iz kornera. Zatim se gotovo celo drugo poluvreme igralo pred golom Irana, ali je čuvar mreže Alireza Samimi u nekoliko situacija izvanredno intervenisao.

U jeku napada Srbije, favorizovani sastav iz Azije kaznio sve promašaje i pogotkom Esmaeilpura u 37. minutu stekne nedostižnih 3:1.

Zaigrala je Srbija bez golmana do kraja meča, međutim, uspela je samo da ublaži poraz minut kasnije zahvaljujući Draganu Tomiću.

Tim Dejana Majesa u drugom kolu igra protiv svetskog prvaka Argentine, a na kraju grupne faze sa Sjedinjenim Američkim Državama.