Kolumbija: Deportivo Kali urnisao Ekidad

Fudbal ostalo 2. apr. 20219:37 > 10:24
Deportivo Kali
REUTERS/Daniel Rodrigo

U noći između četvrtka i petka odigrana su dva meča 16. kola kolumbijskog fudbalskog prvenstva.

Fudbaleri Deportivo Kalija slavili su protiv Ekidada u gostima sa ubedljivih 5:2.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak u 29. minutu kada je Valensija doveo ekipu iz Kalija u prednost.

Prava goleada viđena je u drugom delu igre. Igrao se 60. minut kada je Perez iz penala duplirao prednost gostiju.

Domaćini su u 77. minutu zahvaljujući golu Angula uspeli da smanje prednost i vrate se u meč. Samo šest minuta kasnije Mena postiže još jedan pogodak za Ekidad i uspeva da izjednači rezultat.

Ubrzo posle toga krenuo je „rafal“ Deportiva. Rodrigez je pogađao u 87, 89. i 97. minutu iz penala za konačnih 5:2.

U drugoj utakmici fudbaleri Čika slavili su rezultatom 2:0 protiv Petrolera. Prvi gol je postigao Moreno u 31. minutu, dok je drugi autogol Saldana u 74.

Petroler je nastavio svoju lošu seriju i nalazi se ubedljivo na poslednjem mestu na tabeli sa samo četiri osvojena boda.