Kolumbija: Prvi finalni meč bez pobednika

Buda Mendes/Getty Images

U prvom finalnom meču Aperture fudbaleri Deportas Tolima i Miljionariosa odigrali su nerešeno 1:1.

Domaći tim je nastupao u oslabljenom sastavu jer je njihov najbolji pojedinac Leandro Kampaz sa reprezentacijom Kolumbije na Kopa Amerika.

Ipak, poveli su u 36. minutu golom Kaiseda, a potom su od 50. minuta imali igrača više na terenu jer je isključen igrač Miljionariosa Kristijan Arango, koji je u roku od par minuta dobio dva žuta kartona zbog čega je morao da napusti teren.

Taman kada se činilo da će pobeda pripasti Tolimi gosti su nadoknadi vremena uspeli da izjednače golom Pereire sa bele tačke.

Revanš se igra za tri dana u Bogoti, a Tolimi će biti dovoljan i remi za titulu jer odlučuje bolji plasman na kraju ligaškog dela sezone, dok Miljionarsima odgovara i minimalna pobeda.