Kolumbija: Slavlje Milionera i Patriota

Ostale lige - Fudbal 29. mar 20219:47 > 9:51 1 komentar
Gabriel Aponte/Getty Images

U večeri između nedelje i ponedeljka odigrana su dva meča 15. kola kolumbijskog fudbalskog prvenstva.

Patriotasi su kod kuće slavili protiv Agilasa rezultatom 2:1. Domaćini su oba gola postigli u prvom poluvremenu. Prvi je mrežu načeo Arieta u 36. minutu igre, da bi samo pet minuta kasnije Rito diplirao prednost i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gosti su u drugo poluvreme ušli ofanzivno, a u 52. minutu Marugo je uspeo da postigne gol, ali kako su do kraja meča mreže mirovale Patriotasi su odneli pobedu.

U drugom meču Miljonariorsi su pobedili Bukaramangu identičnim rezultatom. Rodrigez je u 19. minutu postigao gol i tako doveo Milionere u prednost. Dvedeset minuta kasnije Melendez je izjednačio. Do sledećeg gola se čekalo  do 72. minuta, kada je Valensija pogodio za konačnih 2:1.