Kolumbija stigla do bronze golom u 94. minutu

Fudbalska reprezentacija Kolumbije
Mateus Bonomi/AGIF (via AP)

Kolumbija je pobedila ekipu Perua 3:2 u utakmici za treće mesto i bronzanu medalju na Kopa Amerika. Kolumbijci su do pobede stigli u nadoknadi kada je strelac bio Dijas.

Peru je inače bolje počeo meč. Već posle 27 minuta je trebalo da vodi taj tim koji je tražio četvrti podijum na Kopa Amerika u poslednjih pet izdanja ovog takmičenja. Tada je Đanluka Lapadula imao dobru šansu ali je odbranio golman Kamilo Vargas. Pred kraj prvog poluvremena ipak je pogodio Jošimar Jotun koji je prebacio golmana kolumbijske ekipe.

Kolumbija je odlično počela drugo poluvreme kada je Huan Kvadrado dao gol i to iz slobodnog udarca. U 67. minutu je Kolumbija uspela i da povede i to preko Luisa Dijasa. Igrač Porta se sjajno snašao posle jedne dugačke lopte golmana Vargasa i uspeo je da savlada golmana Perua. Kamilo Vargas je tako bio asistent Dijasu za vodeći gol.

Videli su sebe Kolumbijci sa medaljom oko vrata, ali je u 82. minutu Peru izjednačio. Lapadula je dao drugi gol na meču i to posle kornera. Nagoveštavali su se produžeci kada je u maltene poslednjem napadu na utakmici Dijas dao gol za 3:2.

Kolumbijci su inače pre 20 godina osvojili Kopa Amerika i bronza će im biti uteha za ovogodišnji rezultat koji je lako mogao da bude drugačiji jer su od Argentine ispali na penale.