Penali i na Kopa Amerika: Emilijano junak Argentine!

Fudbal ostalo 7. jul 20218:20 > 8:421 komentar
Emiliano Martinez
REUTERS/Ueslei Marcelino

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u finale Kopa Amerika pošto je posle boljeg izvođenja penala eliminisala selekciju Kolumbije. Posle 120 minuta fudbala u Braziliji bilo je 1:1, a „Gaučosi“ su u penal seriji slavili 3:2.

Protivnik Argentincima u finalu biće domaćin Brazil, koji je na putu do finala izbacio Peru.

Kopa Amerika:

O pobedniku je odlučivala penal-serija, a tu je Argentina bila pribranija. Za pobednika su pogodili Lionel Mesi, Leandro Paredes i Lautaro Martines, a Rodrigo De Paul nije bio precizan. Kolumbijci su pogodili tek dva od pet penala – uspešni su bili Huan Kvadrado i Migel Borha.

Apsolutni heroj Argentine bio je golman Aston Vile Emilijano Martines, koji je odbranio penale Sančesu, Mini i Kardoni.

Prethodno su strelci u regularnom toku utakmice bili Lautaro Martines, koji je doneo Argentini vođstvo već u sedmom minutu na asistenciju Lionela Mesija, i Luis Dijas, vezista Porta, koji je izjednačio u 61. minutu posle dodavanja Edvina Kardone, veznog fudbalera Boke Juniors.

Brazil će se u finalu boriti da odbrani titulu na Kopa Amerika jer je 2019. godine u finalu savladao Peru. Argentina pokušava da dođe do prve titule na ovom takmičenju još od 1993. godine.