Kopa Amerika: Urusi obezbedili četvrtfinale

Getty images/Alexandre Schneider

Fudbaleri Urugvaja ostvarili su prvu pobedu na Kopa Amerika pošto su bili bolji od Bolivije 2:0 i na taj način obezbedili plasman u četvrtfinale.

Mučio se Urugvaj i protiv najslabije reprezentacije u takmičenju. Ipak, utakmica je počela da dobija željeni tok za favorita od 40. minuta kada je Lampe zatresao sopstvenu mrežu. Rezultat 1:0 bio je na snazi sve do 79. minuta a tada je vedeta Mančester Junajteda Edinson Kavani prvim golom na turniru rešio sve dileme i obezbedio prvu pobedu za Uruse.

Ekipa Oskara Tabaresa nalazi se na trećem mestu Grupe A sa četiri boda, tri manje od lidera Argentine, a samo jedan manje od Čilea, dok ima bod više od Paragvaja, sa kojim igra poslednje kolo. Teoretski Urugvaj može i do prvog mesta, ako pobedi Paragvaj, Argentina izgubi u poslednjem meču od Bolivije, a Čile ne pobedi Paragvaj.

Bolivija će pokušati da napravi čudo i da pobedi Argentinu, kako bi čekala rasplet dve utakmice u kojima je Paragvaj akter. Ako izgube od Urugvaja i Čilea, onda će Bolivija i Paragvaj imati po tri boda i odlučivaće gol razlika. Trenutno Bolivija ima 1:6, a Paragvaj 3:2.