Kopa Libertadores: Defensi goleda protiv Palmeirasa

Andre Penner - Pool/Getty Images

Meč večeri u okviru Kopa Libertadoresa odigrali su brazilski Palmeiras i argentinska Defensa Hustisija. Gosti su u pravoj goleadi na kraju slavili 4:3.

Zeleni iz Sao Paola su u ovaj meč ušli sa maksimalnim učinkom u četiri kola, dok je Argentincima pobeda trebala da bi osigurali drugo mesto. Defensa je u prvom poluvremenu dva puta vodila preko odličnog Boa, ali su Ze Rafael i Vilijan vraćali Palmeiras u igru.

povezane vesti

U sedmom minute drugog poluvremena Rodrigez je pogodio na asistenciju Boa za 3:2 za Hustisiju. Tu nije bio kraj. Gustavo Skarpa u 75. minutu poravnava na 3:3. I kada se čekalo da sudija označi završetak meča, u četrtom minutu nadoknade pogađa Romero za veliku pobedu gostiju.

U drugom meču grupe Universitario iz Perua je rezultatom 3:2 savladao Independijente del Vale iz Ekvadora. Peruancima je to prvi trijumf u ovogodišnjem Libertadoresu. Kolo pre kraja poznato je da u narednu fazu idu Palmeiras i Defensa.

U duelu za prvo  mesto u grupi “E” argentinski Rasing je kao gost bio bolji od Sao Paula 1:0. Strelac gola odluke bio je Novilo u 28. minutu.Obe ekipe gotovo sigurno idu u osminu finala.

Katastrofalnu noć za brazilske klubove upotpunili su porazima Fluminense i Santos. Na čuvenoj “Marakani”, Fluminense je izgubio od kolumbijskog Juniora 2:1. Gosti su do velike prednosti došli preko Valensije i Cetre, a poraz je samo ublažio rezervista Ernandes.

Santos je pao u Boliviji. Domaći Strongest je već posle 23 minuta vodio 2:0 preko Reionosa i Vilija. Ispostavilo se počasni gol za Santos delo je Felipe Žonatana.

U poslednje meču večeri urugvajski Nacional slavio je 1:0 protiv Universidad Katolike iz Čilea. Meč je prelomio Okampo pogotkom u 29. minutu.