Kopa Libertadores: Strongest šokirao Barselonu

Fudbal ostalo 12. maj 20219:57 > 10:00
Strongest - Boka Juniors
Getty Images South America

U noći između utorka i srede odigrano je šest mečeva četvrtog kola Kopa Libertadores, a posebno je bilo zanimljivo u Santosu , San Kristobalu i La Pazu.

Fudbaleri Santosa uspeli su da savladaju Boku Juniors minimalnim rezultatom i tako barem privremeno izbiju na drugo mesto na tabeli grupe C, koje direktno vodi u narednu rundu. Čovek odluke bio je Felipe Džonatan u 41. minutu igre.

Strongest je pobedio lidera grupe C Barselonu rezultatom 2:0, golovima Reinosoa, ali se i dalje nalazi na poslednjem mestu na tabeli.

Palmeiras je savladao Independijente del Valje rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Veiga.

Žestoka bitka za prve dve pozicije koje će voditi u narednu rundu se bije u grupi C u kojoj je Deportivo Tahira savladao Internasional rezultatom 2:1 i sada obe ekipe, baš kao i Olvejs Redi imaju po šest bodova.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a onda je u 52. minutu sa bele tačke Galhardo doveo Internasional u vođstvo. Ernandez je u 77. minutu izjednačio, da bi devet minuta kasnije Kova iz penala postigao pobedonosni gol.