Kruz Azul šampion Meksika posle 24 godine

Hector Vivas/Getty Images

Kruz Azul je igrao nerešeno kod kuće sa Santos Lagunom 1:1, što im je bilo dovoljno da posle 24 godine stignu do titule prvaka Meksika. U prvom meču su slavili 1:0. Ukupno su deveti put najboji u državi.

Nisu dobro počeli stvari za domaće. Santos je imao daleko više loptu u posedu. Terenska inicijativa gostima se isplatila u 37. minutu kada su poveli preko Valdesa i neutralisali prednost Kruz Azula iz prve utakmice.

Na startu drugog poluvremena domaći su napravili dve izmene I to se ispostavilo kao dobar potez. Rezervista Jotun je u 51. minutu pronašao Rodrigeza, koji postiže gol za izjednačenje.

Igrači Santos Lagune su činili sve da dođu do drugog gola, međutim iako je meč produžen za čak devet minuta na kraju su se radovali domaći igrači.