KS: Krespo odveo Defensu u polufinale, sjajni Kokuimbo

Ernan Krespo
Getty Images/Juan Mabromata, Pool

Fudbaleri Defensa i Hustisije, kao i čileanskog Kokuimba, izborili su plasman u polufinale Kopa Sudamerikana, posle velike borbe u četvrtfinalnim revanš mečevima.

Iako su pre sedam dana, sa gostovanja u brazilskom Salvadoru doneli pobedu od 3:2, puleni Ernana Krespa su u revanšu teškom mukom slomili otpor Baije, pošto su u nekoliko navrata uspeli da se odbrane od opasnih napada gostiju. Pobedu Defensi doneo je Brajan Romero u 88. minutu.

Plasman u polufinale je i najveći uspeh u istoriji kluba iz Buenos Ajresa, koji je u sezoni 2018/19 osvojio titulu vicešampiona Argentine.

Meč su obeležila i dva crvena kartona, a prvi, kojeg je u 70. minutu dobio brazilski napadač Rosi, spada u red bizarnih. Fudbaler gostujuće ekipe se u jednom trenutku okrenuo ka tribinama i uhvatio za genitalije, nakon čega je verovatno usledila prijava sudijama i nešto kasnije provera uz pomoć VAR sistema.

Arbitar iz Paragvaja Akinjo sve je mogao dobro da vidi, pa je pokazao direktan crveni karton 27-godišnjem fudbaleru. Crveni karton za vezistu Defense Nelsona Aseveda je zapravo bio drugi žuti, posle neopreznog starta.

Defensa će u polufinalu Kopa Sudamerikana na megdan čileanskom Kokuimbu, koji je i pored poraza kod kuće od kolumbijskog Huniora, izborio plasman u narednu rundu.

Čileanci su prvi meč u Barankilji dobili rezultatom 2:1 i to im je bilo dovoljno za jedan od najvećih uspeha u 62 godine dugoj istoriji kluba. Jedini pogodak na revanšu u Kokuimbi, delo je Miguela Borhe, koji je u 7. minutu realizovao najstrožu kaznu.