Kopa Libertadores: Boki penal rulet protiv Internasionala

Fudbal ostalo 10. dec. 20209:50 > 9:53
REUTERS/Agustin Marcarian

Boka Juniors je tek posle penal serije obezbedila učešće u četvrtfinalu Kopa Libertadoresa. Argentinski tim je eliminisao Internasional. U regularnom toku brazilska ekipa je pobedila 1:0.

Boka je prvi meč dobila 1:0 u gostima i očekivalo se da na svom terenu rutinski izbori mesto među osam najboljih ekipa. Međutim, Internasional je bio veoma agresivan. U prvom poluvremenu su dominirali, ali nisu uspeli da materijalizuju terensku inicijativu.

povezane vesti

Ipak do gola gosti dolaze u 48. minutu. Autogol je postigao Fabra. Do kraja meča viđene su još dve prilike, po jedna na obe strane. Za domaće je propustio Karlos Tevez u 58.minutu, a gosti je do drugog gola i konačnog trijumfa mogao da dovede Viktor Kuesta. Pošto su oba meča završena identičnm rezultatom, odmah se pristupilo izvođenju penala.

U prvih pet šuteva promašili su Kardona za Boku, a Rodrigo za Internasional. Sve je rešeno u šestoj seriji. Hara je pogodio za Boku, a Peglou poslao loptu nebu po oblake. Boku u četvrtfinalu čeka Rasing, takođe tim iz Argentine.

Gremio i Santos su odigrali prvi meč četvrtfinala. U Porto Alegreu meč je okončan miroljubivo 1:1. Gosti iz Sao Paola poveli su u 36. minutu preko Kaio Žorgea. U nastavku su domać krenuli na sve ili ništa. Do izjednačenja su stigli u čak 12 minut nadoknade. Sudija je pokazao na penal,a sigurno ga je realizovao Sousa. Revanš je na programu u sredu 16. decembra.