Lazetić sjajan u pobedi Zvezdinih omladinaca

Crvena Zvezda, St. Patricks

Omladinska ekipa Crvene zvezde započela je takmičenje u Ligi šampiona za mlade pobedom nad ekipom Sent Patrika na gostujućem terenu rezultatom 2:1. Blistao je mladi napadač Marko Lazetić sa dva pogotka, kojima je rešeno pitanje pobednika još u prvom delu igre.

Crvena zvezda je na stadionu „Ričmond Park“ u Dablinu nastupila u sledećem sastavu: Marinković, Mimović, Leković, Melentijević, Radojević, Lečić, Ćurić, Milosavić (od 59. Stojanović), Nikolašević, Lazetić, Kahvić (od 88. Pantić). Rezerve: Borjan, Marić, Pantić, Đurić, Stojanović, Branković, Pirgić.

FK Crvena zvezda:

Kao osvajači Omladinske lige Srbije, izabranici Marka Neđića dobili su priliku da se takmiče u Ligi šampiona za mlade. Prethodna sezona ovog takmičenja nije održana zbog pandemije virusa korona.

Crveno-beli su rešili da ovu priliku iskoriste da pruže priliku najmlađima – u Zvezdinom dresu tri fudbalera koji imaju 16 godina, to su Stefan Marinković, Luka Lečić i Mirko Nikolašević.

Već u trećem minutu talentovani Marko Lazetić je pogodio mrežu rivala posle asistencije Stefana Lekovića. Ponovo je talentovani centarfor Lazetić pokazao da se u kaznenom prostoru rivala snalazi dobro i na pravi način iskoristio asistenciju Milosavića.

Drugi žuti karton je u 82. minutu dobio defanzivac Melentijević Zvezde, pa su tako igrači srpskog predstavnika utakmicu završili sa 10 igrača, a onda i u nadoknadi vremena primili pogodak, kada je Mekormak pogodio i postavio konačan rezultat.

Revanš će se naredne sedmice igrati u Beogradu, a ukoliko eliminiše irskog predstavnika, beogradski tim će u narednoj rundi takmičenja igrati protiv boljeg iz duela Domžale – Empoli.