Leonko obradovao Gvangžu

Octavio Passos, Getty Images Sport

Gvangžu siti stigao je do tri boda na gostovanju Kingdau u kineskoj Superligi. Slavili su rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu Gvangžu je bio bolja ekipa sa terenskom inicijativom, ali bez mnogo prilika. Odluka je pala u 80.minutu. Rezervista Brazilac Leonko, koji je ušao u igru samo devet minuta ranije odlično je reagovao na asistenciju Tang Mia i doneo trijumf gostima.

U drugom meču grupe A bodove su podelili Čongking Lifan i Kangžu 2:2. Svi golovi viđeni su u prvih 45 minuta. Gosti su već posle 19 minuta vodili 2:0 preko Sunzua i Sengora. Ipak Čongking zahvaljujući Huangu i Jini stiže do izjednačenja u finišu prvog dela. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat.

Na tabeli grupe “ vodi Gvangžu siti sa sedam bodova iz tri meča, koliko ima i Šandong na drugom mestu. Na poslednjem osmom mestu je Čongking sa samo jednim poenom.