Libertadores: Boka i Korintijans „miroljubivo“

Fudbal ostalo 29. jun 20229:08 > 9:41
Vilijan

Počela je i nokaut faza najkvalitetnijeg južnoameričkog fudbalskog takmičenja – Kopa Libertadores. U noći između utorka i srede po srednjoevropskom vremenu Atletiko Paranense je kod kuće pobedio Libertad, Atletiko Mineiro je na strani remizirao sa Emelekom, a na „Neo kimika areni“ Korintijans je u duelu velikana podelio bodove sa Bokom Juniors.

U pitanju su mečevi osmine finala, a o tome ko će otići među osam najboljih odlučivaće revanši, koji su na programu šestog jula.

Povezano:

U Sao Paolu Korintijans je dočekao Boku Juniors, rezultat je bio 0:0, a domaći imaju za čim da žale – Brazilci su imali penal u 44. minutu, ali ga nije iskoristio Rožer Guedes.

Atletiko Paranense je na domaćem terenu u Kuritibi rezultatom 2:1 (2:1) pobedio paragvajski Libertad Asunsion. Pogotke za Brazilce, koje sa klupe vodi slavni Luis Felipe Skolari, postigli su Viktor Roke i Nikolas Ernandez, dok je jedini pogodak za Paragvajce postigao Viljaba.

U ekvadorskom Gvajakilu Emelek je kao domaćin igrao 1:1 (0:1) sa Altetiko Mineirom. Poveli su gosti preko Ademira, a izjednačio je Rodrigez sa penala. Poslednjih 25 minuta Atletiko je igrao sa desetoricom jer je zbog udarca laktom direktan crveni karton dobio Alen.

Aktuelni šampion KL je brazilski Palmeiras, koji je u finalu pobedio Flamengo.