Libertadores: Fluminense srušio River na Monumentalu

Fudbal ostalo 26. maj. 20219:43 > 9:48
Juan Mabromata-Pool/Getty Images

Fluminense je savladao River Platu 3:1 na gostovanju u Buenos Ajresu i sa prvog mesta iz grupe D prošao u osminu finala Kopa Libertadoresa.

Tim iz Rio de Žaneira je dominirao u prvom poluvremenu. Posebno se istakao veteran Fred, koji je asistirao za golove Paulisti u 22, odnosno Nenu u 29. minutu. Sa prednošću od dva gola Fluminense je otišao na odmor.

povezane vesti

Šanse za preokret Rivera su nestale u 67. minutu kada je Majdana dobio direktan crveni karton. Ipak u 85. minutu Giroti smanjuje na 2:1, ali Jago u drugom minutu nadoknade postavlja konačan rezultat.

River je lako mogao i da ispadne u grupnoj fazi. Junior je imao šansu da pobedom na gostovanju protiv Santa Fea prođe dalje, ali je kolumbijski duel završen 0:0 i u narednu fazu su otišli brazilski i argentinski tim.

Još pre poslednjeg kola znalo se da iz grupe E među 16 najboljih prolaze Rasing i Sao Paulo. Oba tima su i pored toga bili ubedljivi u šestoj rundi. Slavili su identičnim rezultatom 3:0 na domaćem terenu. Rasing je savladao urugvajski Rentistas, dok je Sao Paulo bio bolji od Sporting Kristala.

U grupi H paragvajski Ćero Porteno je pobedio kolubmijsku Ameriku de Kali 1:0 i stigao do osmine finala sa drugog mesta. Gol odluke delo je Himeneza u petom minutu. Atletiki Mineiro, najbolji tim u ovoj grupi pobedio je 4:0 nejaku La Guairu iz Veneceuele, a jedan gol je delo i Hulka, nekadašnjeg reprezentativca Brazila.