Libertadores: Internasional brojao do šest

Silvio Avila - Pool/Getty Images

Internasional je rezultatom 6:1 deklasirao Olimpiju iz Asunsiona u meču trećeg kola grupe B Kopa Libertadoresa.

Tim iz Porto Alegrea u vođstvo je doveo Kuesta u 29. minutu. To je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U drugom je usledila rapsdija domaćina. Edenislon iz penala, dva puta Galjardo, Juri Alberto i Kajo pogađali su mrežu nemoćnog Olveire. Poraz je u samom finišu ublažio Gonsales.

Raspoloženi za igru bili su i igrači ekvadorskog Independijente dela Valea, koji su sa 4:0 savladali peruanski Universitario de Deportes u grupi A elitnog južnoameričkog takmičenja. Sančez je načeo goste u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

U nastavku su Muriljo, ponovo Sančes i Ortiz omogućili veliko slavlje domaćoj ekipi. Na tabeli ove grupe vodi Palmeiras sa maksimalnih devet bodova. Independijete se ovom pobedom na drugom mestu sa četiri poena izjednačio sa argentinskom Defensom Hustisijom sa četiri boda. Deportes je bez bodoba.

Prvi trijumf u ovogodišnjem izdanju Libertadoresa upisala je čileanska Univerzidad Katolika. Dobili su urugvajski Nasional 3:1. Za domaće su golove postigli Zamperdi, Valensija i Montes, dok je za tim iz Montevidea precizan bio Fernandez.

Najnezanimljivije bilo je u grupi E. Dueli između Rasinga i Sao Paola, odnosno urugvajskog Rentistasa i peruanskog Sporting Kristala završeni su 0:0.