Libertadores: Krespov Sao Paulo gazi redom

Fudbal ostalo 30. apr. 20219:23 > 9:26
REUTERS/Sebastiao Moreira

Fudbaleri Sao Paula pobedili su Rentistas na svom terenu u drugom kolu grupe E Kopa Libertadores rezultatom 2:0 i sačuvali makismalan učinak.

Posle slavlja na strani protiv Sporting Kristala (3:0), brazilski velikan je rutinski ostvario novi trijumf. I ovoga puta bez primljenog pogotka.

Pablo je doveo ekipu Ernana Krespa u vođstvo u 38. minutu, na asistenciju Danija Alvesa, da bi Reinaldo u 90. iz penala postavio konačan rezultat.

Gosti iz Urugvaja su od 51. igrali sa desetoricom zbog isključenja Akoste.

U drugoj utakmici grupe, Rasing Aveljaneda je kao domaćin dobio Sporting Kristal sa 2:1. Argentinci su do pobede stigli sa igračem manje, a odlučujući gol dao je Čankalaj u 83. minutu.

Prethodno je Rasing poveo preko Kaseresa u 13, zatim je Orban dobio crveni karton u 48, što su Peruanci iskoristili četiri minuta kasnije i golom Gonsalesa poravnali. Na kraju su bodovi, ipak, ostali na stadionu Huan Domingo Peron.

Sao Paulo je lider sa šest bodova, Rasnig ima četiri, Rentistas jedan, a Sporting nula.

U okviru grupe F, Argentinos juniors je dobio Universidad Katoliku u Santjagu sa 2:0. Golove su dali Florentin u 23. i Auče u 51. minutu.

Juniorsi imaju maksimalnih šest bodova na prvom mestu. Katolika je poslednja bez poena. Atletiko Nasional je drugi sa četiri, a Nasional treći sa jednim.