Libertadores: Nacional jedini trijumfovao

Gabriel Aponte/Getty Images

U noći između četvrtka i petka odigrane su tri utakmice prvog kola Kopa Libertadoresa, a pobedu je uspela da zabeleži samo ekipa kolumbijskog Atletiko Nacionala.

U derbiju večeri i grupe D odigranom na čuvenoj Marakani Fluminense i River Plejt su odigrali nerešeno 1:1.

Argentinci poveli već u 13. minutu golom Montiela iz penala, da bi Fluminense izjednačio u 66. minutu pogotkom Freda.

Što se tiče drugog meča iz te grupe Hunior i Santa Fe su takođe podelili bodove. Hinestroza je u 31. minutu postigao pogodak za tim iz Barakilje, da bi gosti iz Bogote izjednačili samo četiri minuta kasnije Osorio iz penala pogodio za konačnih 1:1.

Jedini trijumf uspeli su da ostvare fudbaleri Atletiko Nacionala koji su savladali Univerzidad Katolika rezultatom 2:0 u meču grupe F. Oba gola viđena su u prvom poluvremenu, prvi je postigao Andrade u 39. minutu, a drugi Dugije šest minuta kasnije.