Libertadores: River ide na Mineiro, prošao i Flamengo

Fudbal ostalo 22. jul. 20218:40 > 8:59
Brajan Romero
Pool via REUTERS/Marcelo Endelli

U noći između srede i četvrtka po srednjoevropskom vremenu na programu su bili mečevi osmine finala Kopa Libertadores. Poznato su plasman među najboljih osam timova Južne Amerike obezbedili Barselona SC, Palmeiras, River Plejt i Flamengo.

River je u Buenos Airesu na stadionu „Dijego Armando Maradona“ rezultatom 2:0 (1:0) kao gost savladao Argentinos Juniors i prošao dalje, pošto je u prvom meču bilo 1:1. Dvostruki strelac za ekipu Marsela Galjarda bio je Brajan Romero u 35. i 54. minutu.

Kopa Libertadores:

Flamengo je na „Marakani“ sa 4:1 pobedio argentinsku ekipu Defensa i Hustisija i ukupnim rezutlatom 5:1 prošao u četvrtfinale. U crveno-crnom timu iz Rija u strelce su se upisali Kajo, De Arasketa i dvaput Vitinjo, a jedini pogodak za Argentice bio je delo Loaise.

Palmeiras je u Sao Paulu sa minimalnih 1:0 (0:0) pobedio Universidad Katoliku iz Čilea, a u prvom meču takođe je bilo 1:0 za Brazilce. Jedini gol postigao je Markos Roka u 36. minutu.

U Gvajankilu je Barselona rezultatom 3:1 (1:0) slavila protiv argentinskog Veles Sarsfilda, pa je sa ukupnih 3:2 prošla dalje. Strelci za tim iz Ekvadora bili su Presijado, Kortes Kasijera i Perlasa, a Lusero je dao jedini gol za goste.

Nisu odigrana još dva revanš-meča osmine finala – u petak rano ujutru po srednjoevropskom vremenu brazilski Internasional posle „nule“ u prvom meču na domaćem terenu dočekuje Olimpiju iz Asunsiona. Slavni Fluminense četvrtog avgusta igra kod kuće protiv još jedne paragvajske ekipe – Sero Portenja.