Liga MX: „Lavovi“ ostali bez plena u Mazatlanu

Fudbal ostalo 24. apr. 20218:50 > 8:52
Mazatlan
Mazatlan FC/Twitter

U noći između petka i subote odigrane su tri utakmice u okviru meksičke Lige MX - Klausure, a najuzbudljivije bilo je u Mazatlanu gde je domaći tim pobedio ekipu Leon sa 4:3, iako su gosti nakon pola sata igre vodili sa 2:0.

Liga MX

Leon je predvođen Čileancem Viktorom Davilom poveo u 11. minutu. Tada je asistirao Montesu, a u 29. minutu je i sam zatresao mrežu Mazatlana. Bio je to šest pogodak u sezoni nekadašnjeg fudbalera Nekakse i Pačuke.

Međutim, u nastavku utakmice usledio je veliki preokret. Prvo je u 43. minutu Ranhel prepolovio vođstvo gostiju. U drugih 45 minuta Đovani Augusto (55), Moskera (autogol 58) i ponovo Ranhel potpuno su okrenuli rezultat u korist domaćeg tima. „Lavovi“ su uspeli da u sudijskoj nadoknadi vremena postignu još jedan gol preko Ekvadorca Mene, ali nedovoljno  da se izbegne poraz: Mazatlan – Leon 4:3.

U druge dve utakmice Puebla i Pumas UNAM igrali su nerešeno 0:0, dok je Tihuana kao domaćin slavila sa 1:0 (Martinez 59) protiv fenjeraša Nekakse.

Tabela: Kruz Azul 37, Amerika 35, Puebla 27,  Monterej i Santos Laguna po 25, Leon 23, Atlas 22, Mazatlan 21, itd.