Liga MX: Nekaksa primila pet golova od Atlasa

Atlas FC
Atlas FC/Instagram

Ekipa Nekakse poražena je na svom terenu od Atlasa sa 5:1, dok je Huarez kao domaćin savladao Toluku sa 1:0 u mečevima 17. kola Lige MX - Klausura igranim u noći između petka i subote.

Liga MX

Nekaksa kao da se predala na poslednjem mestu na tabeli. Doživela je težak poraz od gostiju iz Gvadalahare.

Povela je Nekaksa već u drugom minutu golom Delgada, a onda primili čak pet golova! Strelci za Atlas bili su Erera (23, 47), Tores Ramirez (45), Roča (88) i Furč (90+3).

Za razliku od Nekakse ekipa Huareza je ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak. U mnogo izjednačnijoj borni sa ekipom Toluke domaći tim je slavio pogotkom Galvina u 60. minutu. Gosti su takođe uspeli da postignu gol i izjednače u 78. minutu, ali je taj pogodak poništen nakon konsultacije VAR tehnologije.

Tabela: Kruz Azul 40, Klub Amerika 35, Puebla 27, Monterej 25, Atlas 25, Santos Laguna 25, Leon 23, Pačuka 23, Toluka 22, Gvadalahara 22, Tigres 22, Keretaro 21, Mazatlan 21, Tihuana 19, UNAM 18, Juarez 15, Atletiko San Luis 12, Nekaksa 11.