Liga MX: Paćuka sigurna, Santos Laguna slavila na „Koroni“

Fudbal ostalo 14. maj. 202111:58 > 12:23
Pachuca
REUTERS/Amr Abdallah Dalsh

Plej-of meksičke Klausure se „zahuktava“ – u noći između čertka i petka po srednjoevropskom vremenu odigrane su dve utakmice četvrtfinala, a prednost su pred revanš-duele obezbedile ekipe i Santos Lagune.

Paćuka je na domaćem terenu napravila veliki korak ka polufinalu pošto je rezultatom 3:1 (1:1) bila bolja od Klub Amerike.

Liga MX:

Domaći su u vođstvo stigli u 29. minutu preko Agirea, ali je Suares izjednačio u 45+2. minutu. Međutim, domaćin u nastavku dolazi do vredne pobede pogocima Parda i Ćavesa, a treba istaći da je tim iz prestonice završio meč sa desetoricom igrača pošto je Akino u 81. minutu dobio direktan crveni karton.

Santos Laguna je na svom stadionu „Korona“ u Toreonu slavila rezultatom 2:1 (0:1) posle preokreta protiv Montereja. Gosti su poveli u 19. minutu preko Holanđanina Jansena, ali su u nastavku velika dva gola za Santos Lagunu postigli Agire i Presijado.