Liga MX: Pobeda Huareza, Nekaksa izbegla poraz

Fudbal ostalo 20. feb. 20219:14 > 9:16
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Huarez je pobedio Mazatlan 1:0, dok su Nekaksa i Monterej odigrali nerešeno 1:1 u jedina dva meča meksičke Klausure odigrana u noći između petka i subote.

Huarez je pobedio golom iskusnog Paragvajca Darija Lezkana u 53. minutu i naneo Mazatlanu treći uzastopni poraz u šampionatu.

Nekaksa je na svom terenu stigla do boda protiv Montereja tek deset minuta pre kraja meča kad je izjednačio Martin Baragan. Prethodno je goste u vođstvo doveo nekadašnji fudbaler Independijentea Argentinac Maksimilijano Meza u 36. minutu.

Montereju je to prvi poraz u Klausuri i zauzima šesto mesto na tabeli, dok je Nekaksi prva pobeda i nalazi se tek na 14. mestu nakon prvih sedam mečeva. Huarez je deseti na tabeli, Mazatlan 12.