Liga MX: Pume se bude, Nekaksa pala na svom terenu

Fudbal ostalo 10. apr. 20218:34 > 8:38
Pumas UNAM
Print screen/Pumas UNAM

Jedan od najpopularnijih meksičkih klubova Pumas UNAM savladao je kao gost ekipu Nekakse 1:0 u 14. kolu Klausure Lige MX.

Strelac jedinog gola bio je Huan Pablo Vigon u 81. minutu nakon sjajnog udarca sa ivice šesnaesterca. Bio je to njegov peti pogodak u sezoni, a zasluženo je proglašen i igračem utakmice.

Pume su nakon izuzetno loše serije i šest poraza u osam utakmica, sad vezale četiri meča bez poraza i krenule ka sredini tabele. Sedmostruki prvak Lige MX i dvostruki „Šampion šampiona“ trenutno zauzima deseto mesto sa 16 bodova. Nekaksa je poslednja sa deset bodova.

U drugom meču igranom u noći između petka i subote Huarez je u derbiju začelja pobedio kao domaćin tim Atletiko San Luis sa 2:1. Poveo je sa 2:0 pogocima Leskana u 34. iz penala i Kontrerasa u 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Ibanjez u 74. iz jedanesterca.

Huarez je i pobegao sa poslednjeg mesta na tabeli. Sad je pretposlednji sa 12 bodova, koliko upravo ima Atletiko San Luis kao treći otpozadi.