Liga šampiona Azije: Al Nasr i Al Hilal u polufinalu

Mašaripov
Xinhua

Premijerligaši iz Saudijske Arabije, Al Nasr i Al Hilal, obezbedili su plasman u polifinale Lige šampiona Azije.

Al Nasr je sa 5:1 pobedio Al Vahdu iz Emirata.

Gosti u Abu Dabiju nisu imali pardona – ostavili su domaćem timu prostor samo za počasan pogodak i to u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Pogodio je Matar. Prethodno, Hamdalah (7), Mašaripov (52. i 65), Asiri (56) i Al Nadžei (75) obezbedili su ekipi Portugalca Pedra Emanuela veliki trijumf.

Lekciju je održao i drugi saudijski klub – Al Hilal na gostovanju iranskom Persepolisu (3:0).

Dvostruki strelac bio je Gomis, prvi gol na susretu postigao je Al Davsari. Na Avzadi stadionu, u Teheranu, dileme su rešene do 70. minuta.

U nedelju su na programu preostala dva četvrtfinalna susreta. Oba će biti odigrana u Južnoj Koreji, Džeonbuk dočekuje lokalnog rivala Ulsan, Pohang očekuje meč sa japanskom Nagojom.