Liga šampiona Azije: Pohang preko Nagoje u polufinale

2021/10/17 JEONJU, SOUTH KOREA, OCT 17 : Lim Sang-hyub of Pohang Steelers celebrates his goal during the 2021 AFC Champions League Quarterfinal match between FC Pohang SteelersKOR and Nagoya GrampusJPN at the Jeonju World Cup Stadium in Jeonju, South Korea, 17 October 2021. Jeonju the Jeonju World Cup Stadium South Korea
Seokyong Lee/PentaPress

Fudbaleri južnokorejskog Pohang Stilersa plasirali su se u polufinale Lige šampiona Azije pošto su u četvrtfinalu ubedljivo savladali japansku Nagoju Grampas Ejt sa 3:0.

Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu, a junak je bio dvostruki strelac Lim Sang-Hjub. Iskusni 33-godišnji napadač matirao je odbranu Nagoje u 53. i 95. minutu. Posebno je drugi gol bio spektakularan kad su ekipe uveliko čekale kraj utakmice.

Između njegovih pogodaka mrežu australijskog golmana Langeraka efektno je pogodio i Li Seng-Mo u 70. minutu.

Pohang Stiler se u polufinalu Lige šampiona Azije pridružio ekipama iz Saudijske Arabije, Al Nasr i Al Hilal, koje su se dan ranije takođe na ubedljiv način kvalifikovale za Top 4.

U poslednjem polufinalnom meču u nedelju od 12 časova igraju dva južnokorejska kluba Đeonbuk Hjundai Motors i Ulsan Hjundai. Taj meč moći ćete da pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu 6.