LŠ Azije: Kavasaki i Ulsan maksimalni

Kawasaki Frontale
Noxthirdxpartyxsales

Odigrani su susreti četvrtog kola grupa F i I Lige šampiona Azije. Ulsan i Kavasaki zabeležili su i četvrti trijumf i nalaze se veoma blizu obezbeđivanja nokaut faze.

Posle dve izuzetno ubedljive pobede u kojima je zbirno postigao 15 golova, Kavasaki je protiv filipinskog Junajted Sitija bio „blag“ i slavio „samo“ 2:0. Golove su postigli Činen i Hasegava. Kavasaki vodi na tabeli Grupe I sa svih 12 bodova uz gol razliku 20:2, dok je Junajted Siti na deobi trećeg mesta sa Peking Guanom, koji je izgubio od Daegua 3:0, jer obe ekipe imaju po bod. Daegu je drugi sa devet bodova.

U Grupi F vodeći Ulsan je protiv fenjeraša Kaje imao nešto teži posao. Vodio je od 27. minuta golom Jun Bit-Garama, ali je četiri minuta kasnije ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Kim Min-Juna. Bedik je u 47. minutu izjednačio, ali samo četiri minuta kasnije drugim golom Bit-Garam donosi novo vođstvo i pobedu Ulsanu. Korejska ekipa ima maksimalnih 12 bodova, Kaja je i dalje bez bodova.

Drugi meč ove grupe odigrali su vijetnamski Kong i tajlandski Patum Junajted. Tajlanđani su slavili 3:1 i učvrstili se na drugoj poziciji sa devet bodovsa, dok Kong ima tri.