LŠ Azije: Ulsan i Kavasaki stopostotni za nokaut fazu

Kawasaki Frontale
Noxthirdxpartyxsales

Odigrani su mečevi petog kola u grupama F i I. Stopostotan učinak sačuvali su južnokorejski Ulsan i japanski Kavasaki i samim tim obezbedili su plasman u nokaut fazu.

Ulsan je savladao vijetnamski Vitel 3:0, ali su tek od 48 minuta otključali bravu protivnika. Strelac je bio Vako, a samo sedam minuta kasnije bilo je 2:0. Gol je postigao Hintereser. Konačnih 3:0 postavio je O Se-Hun u 86. minutu. U drugom susretu ove grupe tajlandski Patum Junajted pobedio je minimalnim rezultatom filipinsku Kaju i sada je Ulsan prvi sa 15 bodova, tri više od Pantuma i njihov direktan duel u poslednjem kolu odlučiće pobednika grupe. Vitel ima tri boda, a Kaja je bez bodova.

U Grupi I Kavasaki je na krilima sjajnog Brazilca Leandra Damijaoa savladao Daegu 3:1. Damijao je postigao sva tri gola i očuvao stopostotan učinak Japanaca. U drugom meču grupe filipinski Junajted Siti savladao Peking Guan 3:2, tako da je Kavasaki prvi na tabeli sa 15 bodova i obezbeđenim prvim mestom, samim tim i plasmanom u nokaut fazu, pošto je drugoplasirani Daegu kolo pre kraja na šest bodova zaostatka. Junajted Siti ima četiri, a Peking Guan samo bod.