Meksiko: Atlas ubedljiv protiv San Luisa

Refugio Ruiz/Getty Images

U noći između utorka i srede odigrana su tri meča devetog kola meksičkog fudbalskog prvenstva.

Fudbaleri Atlasa slavili su protiv Atletiko San Luisa rezultatom 3:1. Na početku meča domaćini su  došli do vođstva u 10. minutu kada se Roha upisao u strelce.
Igrao se 24. minut kada je Berterame uspeo da izjednači i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Atlas je u drugo poluvreme ušao ofanzivno, stvarao šanse i u 61. minutu uspeo preko Toresa Ramireza ponovo na dođe do vođstva.  U nastavku meča domaća ekipa je nastavila da igra u istom ritmu i u 83. minutu golom Markeza povisila prednost.

Do kraja utakmice bilo je još prilika za Atlas, ali je realizacija izostala. U zaustavnom vremenu, kada je ekipa već imala sigurnu pobedu Marselo Havijer Korea je u 92. minutu dobio žuti karton zbog nedoličnog ponašanja i to van terena, a samo minut kasnije još jedan, zbog čega će pauzirati najmanje dva meča.

Što se tiče ostalih mečeva Toluka je minimalnim rezultatom slavila protiv Tigresa u gostima, dok je Puebla pobedila Leon rezultatom 2:1, takođe na gostujućem terenu.