Meksiko brani titulu: Ponovo protiv SAD u finalu Gold Kupa

Fudbal ostalo 30. jul. 20216:35 > 6:45
Bob Levey, Getty Images

Fudbaleri Meksika braniće titulu u Gold Kupu, a u finalu će ponovo igrati protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.

Dve selekcije sastale su se u finalu poslednjeg izdanja takmičenja 2019. godine, a Meksiko je pobedio 1:0. Timovi su se ukupno šest puta međusobno borili za titulu, a SAD je jedinu pobedu ostvario 2007.

Amerikanci su minilanim rezultatom pobedili Katar. Jedini gol na meču postigao je Nikolas Zardes u 86. minutu. Prethodno je Katar imao šansu da dođe do prednosti, ali Hasan Al Hajdos nije bio precizan sa pele tačke – poslao je loptu malo iznad prečke.

Meksiko je savladao Kanadu 2:1 zahvaljujući golu Ektora Erere u devetom minutu sudijske nadoknade.

Poveli su aktuelni šampioni u drugom minutu nadoknade prvog dela utakmice. Orbelin Pinjeda je pogodio iz penala. Međutim, izjdenačili su Kanađani u 57. minutu preko Tadžona Bušanana.

U 66. minutu je dosuđen još jedan penal za Meksiko, ali je Maksim Krepo odbranio šut Karlosa Salseda.

Napadali su branioci titule u nastavku, da bi do trijumfa došli u devetom minutu nadoknade. Precizan je tada bio Ektor Erera.