Meksiko i Katar u polufinalu Gold kupa

Katar
REUTERS/Billy Hardiman

Fudbaleri Meksika i Katara prvi su polufinalisti Gold kupa, pošto su u četvrtfinalnim duelima bili bolji od Salvadora i Hondurasa.

Sombrerosi su očekivano ubedljivo izborili plasman među četiri najbolje ekipe. Savladali su u Glendejlu Honduras 3:0, a sva tri gola postigli su već u prvom poluvremenu. I to u intervalu od svega 12 minuta od 26. do 38. minuta. Redom su mrežu gostiju tresli Funes, Dos Santos i Pineda.

Meksiko će se u polufinalu sastati sa pobednikom susreta Kostarika – Kanada. A u drugom delu kostura prvi polufinalista je debitant i gost na ovom turniru Katar. Domaćin predstojećeg Svetskog prvenstva pobedio je Salvador 3:2, mada je posle 55 minuta vodio 3:0 golovima Almoza, koji je dva puta tresao mrežu rivala i Hatima. Ipak, u samo tri minuta Salvador se munjevito vratio i golovima Rivasa u 63. i 66. minutu smanjio na 3:2. Ispostavilo se da više od toga nije mogao.

Katar će se za finale boriti protiv pobednika duela SAD – Jamajka.