Meksiko: Pobeda Montereja u Toluki

Azael Rodriguez/Getty Images

Fudbaleri Montereja zabeležili su pobedu u 14. kolu meksiče Klauzure u gostima protiv Toluke 2:1 i time napravili veliki korak ka osiguravanju jednog od prva četiri mesta.

Prva četiri mesta su važna jer obezbeđuju direktan plasman u četvrtfinale plej-ofa, dok timovi od petog do 12. mesta igraju još jednu rundu plej-ofa. Ovom pobedom Monterej se učvrstio na trećoj poziciji i četiri meča pred kraj ligaškog dela ima obećavajuću situaciju.

Posle prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, već u 50. minutu gosti su došli u vođstvo. Strelac je bio Vegas. Samo devet minuta kasnije Meza je duplirao prednost. Neizvesnost u završnicu meča uneo je Horhe Tores u 70. minutu. Ali do kraja domaći ipak nisu uspeli da se potpuno vrate i dođu makar do boda, tako da je Monterej otišao sa sva tri boda.

Monterej je treći sa 25 bodova, ima tri više od Santos Lagune i četiri više od petoplasiranog Atlasa. Ispred njega su lider Kruz Azul sa 36 i Klub Amerika sa 34 boda. Toluka je osma sa 19 bodova, i ima pet bodova više od Keretara, prvog tima ispod crte koja deli one koji će učestvovati u plej-ofu i one za koje se završava sezona.