Meksiko: Toluka iznenadila Leon

Getty Images/Hector Vivas

U noći između nedelje i ponedeljka odigrana su dva meča osminefinala plej-ofa meksičke Klausure. Fudbaleri Toluke uspeli su da pobede (2:3) favorizovani Leon, dok je Pačuka bez većih poteškoća slavila protiv Gvadalahare (4:2).

Prošlogodišnji osvajač titule Leon završio je svoje učešće u aktuelnoj sezoni u prvoj rundi doigravanja posle penal-serije u kojoj je bolja bila Toluka jer su Lavovi uspeli dva penala da promaše.

Kastaneda je u 18. minutu doveo goste u prednost, ali je Davila u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena uspeo da izjednači. Igrao se 58. minut kada je Kanelo ponovo doveo Toluku u vođstvo. Leon je čekao do 89. minuta da izjednači golom Ambriza. Potom su usledili penali u kome je Toluka bila bolja.

Što se tiče drugog meča Pačuka je savladala Gvadalaharu, koja je prva povela u 10. minutu, golom Antuna. Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, a onda je usledila prava goleada. Muriljo je u 51. minutu izjednačio, a 18 minuta kasnije njegov saigrač de la Rosa je postigao još jedan pogodak za Pačuku. Igrao se 80. minut kada je Muriljo postigao još jedan pogodak, a devet minuta kasnije de la Rosa se ponovo upisao u strelce.

U nadoknadi vremena, u 93. minutu, sudija Ortiz je dosudio penal za goste, a Antun je bio precizan sa bele tačke za konačnih 4:2.

Sledeće sedmice u četvrtinalu plej-ofa Aperture pridružiće se četiri najbolja tima posle 17 odigranih kola ligaškog dela sezone: Kruz Azul, Klub Amerika, Puebla i Monterej.