Liga MX: Veče za zaborav Montereja

Ostale lige - Fudbal 19. apr 20219:48 > 10:03 0 komentara
Dale Zanine-USA TODAY Sports

U večeri između nedelje i ponedeljka odigrana su dva meča 15. kola meksičke Klausure.

Fudbaleri Santos Lagune uspeli su da trijumfuju posle tri kola, ovoga puta protiv Toluke rezultatom 3:1.

Meč je počeo fantastično za domaću ekipu koja je već u četvrtom minutu povela golom Eduarda Aguire. Ekipa je nastavila da napada, da bi u 17. minutu ponovo Aguire pogodio i tako duplirao prednost.

Drugo poluvreme je počelo u istom ritmu, Huan Otero je u 53. minutu postigao treći gol za Lagunu.

Jedini pogodak za Toluku delo je Kanela u 68. minutu.

Što se tiče druge utakmice može se reći da Monterej, koga je minimalnim rezultatom savladala Pačuka, baš nije imao svoje veče.

Fudbaler Montereja Hesus Galardo je u 35. minutu dobio prvi žuti, a potom u nadoknadi vremena prvog poluvremena i drugi žuti karton zbog čega je isključen sa meča.

Da stvar bude gora njegov saigrač Funes je takođe u nadoknadi prvog poluvremena promašio penal, što je ekipu totalno demoralisalo.

Prtotivnik je to znao da iskoristi i postigne gol u 49. minutu. Strelac odlučujućeg pogotka bio je Erik Aguire.