Mihailović razoružao Meksikance, Moskos heroj Gvatemale

Slavlje Komunikasiona iz Gvatemale
USA Today Sports via Guliver

U noći između srede i četvrtka su odigrana četiri revanš meča osmine finala KONKAKAF Lige šampiona.

Fudbaleri Montreala su izborili plasman u četvrtfinale preko favorizovane Santos Lagune, a posle poraza u Meksiku od 1:0.

Već u 10. minutu Romel Samir Kijoto, napadač iz Hondurasa, doveo je u vođstvo domaćina, a na 2:0 povisio je u 22. minutu Đorđe Mihailović, momak sa Floride, reprezentativac SAD, srpsko-makedonskog porekla.

Konačnih 3:0 delo je Ismaela Konea u 61. minutu. Meč je odigran na Olimpijskom stadionu u Montrealu.

Čast Meksikanaca u sredu spasila je ekipa UNAM Pumasa. Oni su posle 2:2 u prvom meču, savladali kostarikansku Saprisu sa 4:1 i izborili plasman u četvrtfinale.

Arturo Ortis Martinez je doveo u vođstvo domaćina u 12. minutu, a na 1:1 je izjednačio Rajan Bolanjos u 51. Sve do 75. minuta trajala je potpuna neizvesnost, a onda je prvi od dva gola postigao Argentinac Huan Ignasio Dinenjo. Njegov gol za 3:1 u 82. minutu razrešio je sve dileme oko učesnika naredne runde. Konačnih 4:1 delo je Brazilca Rožerija u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Njujork Siti je lako eliminisao Santos iz Kostarike, pobedivši ih i u revanšu sa 4:0 (prvi meč 2:0). Golove su postigli Alfredo Morales u 32, Maksim Šano u 36, te Brazilac Taljes Manjo u 80. i 86. minutu.

U isto vreme, iznenađenje u snežnom Koloradu. Popularni Repidsi uspeli su da se izbore za penal-seriju protiv malo poznatog Komunikasiona, ali su fudbaleri iz Gvatemale, zahvaljujući sjajnim intervencijama golmana Kevina Moskosa, otišli u četvrtfinale.

Odbranio je čuvar mreže gostiju tri penala, a prethodno u regularnih 90 minuta i 11 šuteva u njegov gol, pa je s pravom poneo epitet junaka meča. Jedini pogodak na utakmici postigao je za domaćina Brazilac Maks u 29. minutu, čime je Kolorado uspeo da anulira gol zaostatka iz prvog meča. Ipak, to je bilo sve od člana MLS lige na ovoj utakmici.