Minimalna pobeda Montereja za maksimalan učinak

Fudbal 17. jan 20219:58 0 komentara
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Montereja minimalnim rezultatom su pobedili Klub Ameriku u drugom kolu meksičke Kalusure.

Jedini gol u Montereju postigao je Rehelio Funes iz penala u 35. minutu.

Domaći su u nastavku kontrolisali situaciju na terenu, sačuvali su prednost i došli do druge pobede. Pomoglo im je i to što su gosti od 82. minuta imali igrača manje, pošto je Sebastijan Kordova dobio crveni karton.

Monterej je sa maksimalnim učinkom na vrhu tabele sa šest bodova. Klub Amerika je posle prvog poraza na osmoj poziciji.

Pobedu Puebli nad Krus Asulom doneo je Kristijan Tabo golom u devetom minutu. Bio je to prvi trijumf Pueble, posle remija u prvom kolu i sada je na trećem mestu sa četiri boda. Krus Asul je pretrpeo drugi minimalni poraz.

Ekipe Gvadalahare i Toluke su odigrale meč bez pobednika – 1:1. Povela je Gvadalahara preko Moline u 23, da bi već u 25. minutu izjednačio Kastaneda. Toluka je druga na tabeli, pošto posle remija i pobede ima četiri boda. Gvadalahara je sa dva na devetoj poziciji.