Mitar vodi Fulam do vrha, novi porazi Jokana i Pauna

Fudbal ostalo 21. avg. 202118:08 > 18:361 komentar
Aleksandar Mitrović
REUTERS/Craig Brough

Fulam i Aleksandar Mitrović nalaze se u odličnoj seriji. Ekipa sa Krejven Kotidža zabeležila je treću uzastopnu pobedu, a rekorder Srbije i treći put uzastopno bio je strelac. Šefild Junajted Slaviše Jokanovića i Reding Veljka Paunovića zabeležili su nove poraze u četvrtom kolu Čempionšipa.

Fulam je slavio protiv Hala 2:0, a do vođstva ga je doveo Aleksandar Mitrović pogotkom u 22. minutu na asistenciju Serija. To je Mitroviću treća uzastopna utakmica na kojoj je postigao gol, a samo 14 minuta kasnije Karvaljo je doneo pobedu. Fulam je na prvom mestu sa 10 bodova, koliko imaju VBA i Stouk, ali uz bolju gol razliku. Hal je 19. sa samo tri boda.

U ništa boljoj situaciju ne nalalze se timovi koje vode srpski trener Slaviša Jokanović i Veljko Paunović. Šefild Junajted kojeg je ovog leta preuzeo Jokanović još nema pobedu, a kod kuće protiv Hadersfilda zabeležio je i treći poraz. Gosti su slavili 2:1 golovima Korome i Kolvila u četvrtom minutu nadoknade. Nadu Blejdsima da bi mogli do boda dao je Šarp u drugom minutu nadoknade. Šefild Junajted je na 23. mestu sa samo bodom, a u nešto boljoj situaciji je Reding koji ima cela tri. Mada ni Reding nije imao sreće pošto je vodio u gostima protiv Koventrija golom Svifta sa penala u 40. minutu. Ali su Alen u 62. i Goden u osmom minutu nadoknade doneli Koventriju sva tri boda.

Ostali rezultati: Blekburn – VBA 1:2, Bornmut – Blekpul 2:2, Kardif – Milvol 3:1, Derbi – Midlzbro 0:0, Luton – Birmingem 0:5, Preston – Piterboro 1:0, Stouk – Notingem 1:0.