MLS: „Beli vrhovi“ šokirali Kanzas, Veselinović starter

Ranko Veselinović
Guliver Image/AP Photo/Michael Thomas

U noći između nedelje i ponedeljka igrao se samo jedan duel u MLS šampionatu – ekipa Vankuver Vajtkepsa rezultatom 2:1 (2:1) savladala je Sporting iz Kanzas Sitija i onemogućila im da se primaknu Sijetl Saundersima na vrhu tabele Zapadne konferencije.

Sporting je posle ovog poraza i dalje drugi na tabeli Zapada sa 52 boda, pet manje od Sijetla, a Vankuver je na 40 bodova. „Beli vrhovi“ su se približili sedmom mestu koje vodi u plej-of na samo jedan bod.

MLS:

Vodili su Vajtkepsi na domaćem stadionu „Bi-Si Plejs“ sa 2:0 već u 36. minutu – golove su postigli Škotlanđanin Rajan Gold i kanadski vezista Rasel Tibert. Do kraja poluvremena uspeli su gosti da prepolove prednost preko još jednog škotskog fudbalera, Džonija Rasela, ali nisu imali snage da do kraja meča dođu do boda.

Nekadašnji defanzivac Vojvodine Ranko Veselinović bio je starter u pobedničkoj ekipi, a zamenjen je u 80. minutu.

U narednom kolu Vankuver gostuje Portland Timbersima, dok će Sporting u derbiju Zapada u državi Vašington gostovati lideru tabele Sijetl Saundersima.