MLS: Dramatičan remi u sudaru vodećih timova u Los Anđelesu

Ostale lige - Fudbal 8. maj 20229:36 > 16:31 0 komentara
MLS Philadelphia Union midfielder D niel Gazdag 6 moves the ball downfield during the MLS, Fussball Herren, USA match between the Philadelphia Union and Nashville SC on May 01, 2022 at GEODIS Park in Nashville, TN. NASHVILLE, TN - MAY 01: Philadelphia Union midfielder DÃ niel Gazdag (6) moves the ball downfield during the MLS, Fussba
Photo by Kevin Langley/Icon Sportswire via Guliver image

Fudbaleri Los Anđelesa i Filadelfije igrali su nerešeno 2:2 u velikom derbiju američke profesionalne MLS lige.

Povezane vesti

U noći između subote i nedelje odigrao je devet utakmica, a svakako najveću pažnju privukao je duel vodećih timova obe konferencije.

Trenutno najbolji tim Zapada dočekao je u Los Anđelesu lidera Istočne konferencije, a meč je završen nerešeno 2:2. Gosti iz Filadelfije dva puta su vodili, ali su fudbaleri iz najvećeg grada Kalifornije uspeli da osvoje bod.

Mađar Danijel Gazdag (na slici) doveo je Filadelfiju u vođstvo u devetom minutu, zatim i asistirao Argentincu Karanci za 2:1 u 67, ali je domaći tim uzvratio golovima fudbalera iz Gane Opokua u 56. i Argentinca Eskobara u 82. minutu.

Isti rezultat 2:2 bio je i u duelu između Nju Inglanda i Kolumbusa. Bivši golman Čukaričkog Đorđe Petrović bio je rezerva u timu Nju Inglanda.

Strelac dana bio je Meksikanac Ronaldo Sisneros, postigao je het-trik za Atlantu protiv Čikaga.

Rezultati svih utakmica odigranih u noći između subote i nedelje: Atlanta Junajted – Čikago Fajer 4:1, Njujork RB – Portland Timbers 1:1, Njujork Siti – Sporting Kanzas Siti 0:0, Di Si Junajted – Hjuston Dinamo 2:0, Nju Ingland – Kolumbus Kru 2:2, Minesota Junajted – Sinsinati 0:1, Dalas – Sijetl Sonders 2:0, San Hoze Ertkvejks – Kolorado Rapids 1:0, Los Anđeles – Filadelfija Junion 2:2.

U nedelju su na programu još dve utakmice, Nešvil – Real Sold Lejk i kanadski derbi između Vankuver Vajtkapsa i Toronta.